Proč právě Colonnade?

Silné mezinárodní zázemí

Našim vlastníkem je kanadská společnost Fairfax Financial Holding. Na řadě pozic budete mít možnost spolupracovat na mezinárodních projektech.

Moderní kanceláře i home office

S kolegy se můžete setkávat v kancelářích u stanice metra C Pankrác a v rámci většiny pozic využívat i práci z domova.

Benefity

Po zkušební době mají zaměstnanci k dispozici pestrou škálu benefitů. Příspěvek na dopravu a volnočasové aktivity, stravenky, zvýhodněné pojištění pro vás i vaše blízké a další.

Vzdělávání

Po zkušební době zaměstnancům nabízíme možnost využívat plně hrazené jazykové kurzy s rodilým mluvčím, školení a rozvojové programy dle pracovního zařazení.

Firemní akce

Pro zaměstnance organizujeme teambuildingy a vánoční večírek. Utužování kolektivu prostřednictvím neformálních akcí jednotlivých oddělení podporujeme.

Přátelské neformální prostředí

Každý měsíc pořádáme společnou oslavu narozenin a svátků, nabízíme „džínové“ pátky a dog friendly office.

Benefity

  • Flexibilní pracovní doba s možností home office
  • Stravenkový paušál 150 Kč/den
  • Příspěvek na volnočasové aktivity Edenred Benefit
  • Jazykové kurzy
  • Příspěvek na doplňkové penzijní spoření
  • Výhodné úrazové pojištění
  • Cestovní pojištění pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky
  • Možnost zapojení se do systému nákupu firemních akcií
  • Příspěvek na dopravu
  • 25 dní dovolené, 3 dny placeného zdravotního volna
  • Kanceláře v atraktivní lokalitě s výbornou dostupností (Praha 4 - Pankrác)
  • Káva, čaj a ovocné bedýnky na pracovišti zdarma
  • Přátelský kolektiv

Pozice, které právě hledáme

We are currently seeking a dynamic and experienced individual to join our team as the Head of Claims for the Czech Republic. This role is integral to ensuring efficient, accurate, and compliant claims processing while fostering collaboration across the business. If you have a strategic mindset, strong leadership skills, and extensive experience in claims management, this could be the perfect opportunity for you.

As the Head of Claims, you will be responsible for overseeing the entire claims department, managing both consumer and commercial claims, and leading a high-performing team. You will also have the opportunity to work closely with colleagues across the Central European region and contribute to the strategic development of the claims function.

Key Responsibilities:

  • Team Management and Leadership:
    • Lead, mentor, and develop the claims team in the Czech Republic.
    • Foster a collaborative and high-performing environment.
    • Conduct regular team and one-to-one meetings, providing training and guidance on best practices.
    • Implement proactive solutions for process improvements and identify areas for growth.
  • Claims Handling:
    • Oversee the accurate handling of both consumer and commercial claims.
    • Ensure compliance with legal requirements and company policies.
    • Support claims adjusters with complex claims and provide final decision-making authority on claims investigations.
    • Foster autonomy within the team, empowering them to take initiative in claims management.
  • Data Analysis, Reporting, and Budget Management:
    • Utilize data to improve claims processing efficiency.
    • Collaborate with commercial, actuarial, finance, and data teams to support business objectives.
    • Manage the department’s budget and contribute to the company’s strategic planning.
  • Customer Service:
    • Ensure excellent customer service and stakeholder satisfaction.
    • Ensure prompt and efficient service delivery to all clients and partners.

Requirements:

  • Strong leadership and people management skills.
  • Excellent problem-solving and decision-making capabilities.
  • In-depth knowledge of claims processes, insurance contracts, and regulatory requirements.
  • Ability to develop and implement effective policies and procedures.
  • Proficiency in data analysis and reporting, with a technology-savvy mindset.
  • Strong communication and interpersonal skills.
  • Fluency in English (both written and spoken).

Qualifications:

  • Experience: Minimum of 5-7 years in a senior claims management role within the insurance industry.
  • Education: Strong knowledge of claims handling policies, reinsurance, coinsurance, and serious loss management.
  • Technical Skills: Proficiency in Microsoft Office and other relevant digital tools

Rosteme, a tak hledáme do týmu rozeného obchodníka se znalostmi z oboru retailového pojištění. Bude se podílet na budování kontaktní sítě na Moravě a bude zodpovědný/á za přípravu nabídek pojištění pro naše obchodní partnery, kteří se poté postarají o aktivní vyhledávání a oslovování klientů za účelem prodeje pojištění.

Náplň práce:

  • nabízet produkty cestovního pojištění, zdravotního a úrazového pojištění a pojištění domácích mazlíčků našim partnerům, zejména z oblasti retailových pojišťovacích zprostředkovatelů, s cílem zvýšení prodeje koncovým zákazníkům;
  • současně podporovat prodej dalších produktů pojištění osob;
  • získávat nové obchodní partnery jako jsou pojišťovací zprostředkovatelé a jiné obchodní společnosti pro odbyt pojistných produktů, jejich vyhledání, zasmluvnění, nastavení obchodních plánů, vedení produktových a systémových školení, průběžnou podporu a vyhodnocování spolupráce;
  • pečovat o stávající obchodní partnery, plánovat a stanovovat obchodní cíle a vyhodnocovat je, řešit operativní úkoly a každodenní komunikaci s partnerem, připravovat akce na podporu prodeje;
  • připravovat podklady a zpracovávat nabídky pojistných produktů;
  • spolupracovat na přípravě a testovat nové produkty;
  • komunikovat s kolegy a manažerem oddělení s cílem nalézt nejlepší řešení pro zákazníka a firmu.

Požadujeme:

  • SŠ/VŠ vzdělání (ekonomický směr výhodou).
  • Praxe s podporou prodeje v pojišťovně, Zkušenost s pojištěním osob výhodou.
  • Obchodní dovednosti, vyjednávání.
  • Uživatelskou znalost práce s MS Office.
  • Všeobecný rozhled, schopnost logického a analytického myšlení.
  • Příjemné vystupování a prezentační dovednosti.
  • Zodpovědnost, pečlivost, komunikativnost a flexibilitu.
  • Aktivní znalost anglického jazyka.
  • Řidičský průkaz, ochotu cestovat.

Nabízíme:

  • Atraktivní finanční ohodnocení.
  • Zajímavou práci na hlavní pracovní poměr s možností dalšího profesního růstu.
  • 25 dní dovolené, 3 dny placeného zdravotního volna.
  • Služební automobil, mobilní telefon a notebook.
  • Stravné formou stravenkového paušálu (denní limit 150 Kč).
  • Příspěvek na volnočasové aktivity Edenred Benefit.
  • Jazykové kurzy.
  • Příspěvek na doplňkové penzijní připojištění, úrazové pojištění a cestovní pojištění.
  • Možnost zapojení do systému nákupu firemních akcií.
  • Zázemí a stabilitu silné finanční skupiny.

Pokud vás pozice zaujala a rádi byste patřili do našeho týmu, zašlete nám svůj životopis na kariera@colonnade.cz. Rádi se s Vámi potkáme při osobním pohovoru.

Kontaktujte nás

Pokud vás zaujala některá z otevřených pozic a rádi byste patřili do našeho týmu, zašlete nám svůj životopis na kariera@colonnade.cz. Rádi se s Vámi potkáme při osobním pohovoru.

Zasláním Vašeho životopisu do společnosti Colonnade Insurance S.A., organizační složka, dáváte souhlas ke zpracování Vašich osobních údajů dle článku 6 odst. 1 písm. a) a článku 7 Obecného nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES („GDPR“) a jejich uchování v personální databázi této společnosti za účelem získání zaměstnání pro Vaši osobu. Tento souhlas platí až do jeho odvolání.